چشم انداز فین‌تک : بهترین چیزی که تا الان وجود داشته

چشم انداز فین‌تک در 18 ماه گذشته ستون های زیادی به دفتر فناوری افزوده است که بیشتر به عنوان بلاکچین شناخته می شود و قدرت آن برای اخلال در صنایع، بیشتر در بخش مالی است.

بلاگر

بلاگر

چشم انداز فین‌تک

ممکن است یه شخص عادی به خاطر  این که فکر می کند “فین‌تک” تنها کاربرد بلاکچین است، بخشیده شود ولی نوآوری در بخش هایی که مشاغل به صورت فعالانه به دنبال استفاده از کارایی فناوری بلاکچین، برای کاهش هزینه ها و بهبود خدمات هستند در زمینه دارایی، تدارکات، استخدام، بهداشت و تجارت عمومی را از دست بدهد.

در سال 2017، (30 میلیارد دلار) برای پروژه های (ICO) جمع آوری شد و به شرکت هایی که در حال توسعه ی برنامه های کاربردی در امور مالی، سرمایه گذاری و پرداخت هستند، اما بزرگ ترین بخش برای جذب سرمایه نیستند، اختصاص یافت. خبر خوب این که بلاکچین در حال عبور از هر صنعتی است و این روند رو به جلو خواهد بود.

فین‌تک” تا حدودی در سر تیتر قرار دارد زیرا این فرض وجود دارد که بانک ها و سایر موسسات مالی از نظر استفاده از فناوری جدید، از منحنی عقب هستند.

بانک ها و بیمه ها به طور مداوم در زیرساخت های فناوری، سرمایه گذاری زیادی انجام می دهند. درست است که برخی از آن ها به نگه داری سیستم های قدیمی ادامه می دهند اما در بیشتر قسمت ها بانک ها چک های بزرگی را به شرکت های فناوری و مشاوران می نویسند تا راه های بهبود فناوری که برای خدمت به مشتریان بهتر است را پیدا کنند. حضور بسیاری از بانک ها در لیست عضویت اتحاد سازمانی (EEA)، تعهد آن ها به فضا و استفاده از فناوری بلاکچین برای توسعه روش های جدید، کار را برجسته می کند.

چالش موسسات مالی این است که آن ها باید خدمات را با مقیاس صفر در برابر شکست ارائه دهند. بنابراین منطقی است که بسیاری ترجیح می دهند از محرک های فنی یا طرح های جعبه برای ارزیابی فرصت ها استفاده کنند یا خطر تحقیق و توسعه خدمات جدید بر روی فناوری جدید را به اشخاص ثالث منتقل کنند. پس از اثبات فناوری یا برنامه، آن ها می توانند آن را بخرند یا به آن مجوز دهند.

 

فین‌تک

علاوه بر این،چشم انداز فین‌تک برای آینده همان چیزی است که “ویلیام موگایر”، در “کتاب  بلاک چین” در مورد  کسب و کار و سرمایه گذاری نوشته است. نسخه ی یک آن نوآوری در بلاکچین را توصیف می کند. خدماتی که به طور موثر جایگزین سیستم های فناوری موجود، مانند پرداخت یا تسویه حساب و نگه داری اوراق بهادار می شوند. آن ها برنامه های تجاری جدیدی نیستند. به عنوان مثال، تعدادی از صرافی ها یا سایت های “فین‌تک” از فناوری بلاکچین برای تسویه و معامله استفاده می کنند. آن ها از طریق فروش گسترده، سرمایه ای را جمع آوری کرده اند و موفق به ارائه نشده اند. هک، پروتکل های امنیتی ضعیف یا مدیریت بی رویه ی کسب و کار باعث شده سرمایه گذاران همه چیز را از دست بدهند. اسم هایی مانند “یوبیت”، “نایس هش” و “بیت فینکس”، ممکن است به زودی فراموش شوند اما برای سرمایه گذارانی که (ده ها میلیون) دلار به دلیل کلاه برداری از دست داده اند، فراموش نمی شود.

هرچند بازار برای بهتر شدن در حال تغییر است، تکنسین ها و تیم های مدیریتی با دانش و صلاحیت بهتر در صنعت مالی در این زمینه حضور دارند، این امر در ارزیابی (Q3) در سال 2017 قابل توجه بود، در نتیجه پروژه های بهتری راه اندازی شد: “مدول ترید.آی اُ”، “آییکس.آی اُ”، “جی بی ایکس.جی”، “بلککس.آی اُ” “ناگا گروپ. کام” و غیره… آن ها شانس بیشتری برای دست یابی به نرخ پذیرش گسترده دارند و این موضوع آن ها را به رقیب تجاری مناسب تبدیل می کند. شرکت هایی مانند صرافی “کیویو آنلاین” در ژاپن، از نهادهای تحت نظارت است و در هیئت مدیره از نظر پیش بینی عملیات و چشم انداز تجارت، از سطح بالای شفافیت برخوردار است و همچنین یک فناوری صدا دارد که از نظر عملیاتی مناسب است و به عنوان یک مدل فرضی در کاغذ سفید نیست، شرکت کنندگان از آن انتظار دارند فروش بالایی داشته باشد.

پس با سرعت گرفتن نوآوری در سال 2018، “فین‌تک” سهم خود را در عناوین خبری حفظ کرده و احتمالا با نوآوری ها و سرمایه های واقعی در برنامه هایی که ارائه می دهد مرتبط است: مالکیت و انتقال دارایی ها، ارزیابی ریسک وام و مالیات تجاری؛ برنامه هایی که به خودی خود یک ایده نیست و نقش فناوری بلاکچین در پشتیبانی برای آن ها یک ایده خوب است.  کره در دسامبر 2017 پس از سرقت هکرها از یک پنجم سهام مشتری، برای مدتی ورشکست شد. در نوامبر 2017 هکرها (70 دلار) بیت کوین را به سرقت بردند. در سال 2017، “بیتی فینکس” پس از سرقت (60میلیون دلار) هکرها، مدت کوتاهی تعطیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *