چگونه آینده‌ی کار‌بر بر "فین‌تک" تأثیر می گذارد

طی حدود یک دهه‌ی گذشته، نیروی کار در ایالات متحده دست‌خوش تغییرات عمده ای شده است. یکی از مهم‌ترین این تغییرات افزایش محبوبیت کار مستقل است. در سال 2005، فقط (10 درصد) از نیروی کار، از کارمندان غیر سنتی مانند فریلنسرها و پیمان‌کاران مستقل تشکیل شده بود. با این وجود در سال 2016، (16درصد) از نیروی کار را این کارگران جایگزین تشکیل می دهند. تا سال 2020، پیش بینی می شود که حداکثر (40درصد) نیروی کار ممکن است مستقل از مشاغل آزاد باشد.

 

بلاگر

بلاگر

چگونه آینده‌ی کار‌بر بر "فین‌تک" تأثیر می گذارد

دلایل تغییر

بخشی از دلایل محبوبیت بیشتر فریلنسر ها این است که در حال حاضر انجام فریلنسینگ بسیار آسان ‌تر است.

سیستم عامل ‌های آنلاین مانند “آپ ورک” و “فریلنسر”، تعداد زیادی از فریلنسرها را با مشتریان ارتباط می دهند. در واقع ، “آپ ورک” بیش از (12 میلیون) کاربر ثبت شده دارد و هر ساله (3 میلیون) شغل ارسال می شود.

گسترش روزافزون استفاده از اینترنت در بسیاری از کشورها ارتباط افراد با یکدیگر را برای انجام تجارت در سراسر جهان، آسان‌ تر کرده است.

فریلنسینگ همچنین برای بسیاری از افراد بسیار جذاب است، زیرا به آن‌ها اجازه می دهد رئیس خود باشند. در بسیاری از موارد، تمام آن‌چه که فرد برای اداره ‌ی تجارت آزاد خود به آن نیاز دارد، یک رایانه است.

این موضوع انعطاف ‌پذیری زیادی را ایجاد می کند و امکان ایجاد سبک زندگی بدون مکان را فراهم می کند. این مزایا برای بسیاری از افراد فوق العاده جذاب است.

در حقیقت، یک مطالعه گزارش داده است که (92 درصد) از پیمان ‌کاران از مشاغل آزاد خود بسیار زیاد یا تا حدودی راضی هستند.

 

"فین تک" و اقتصاد آزاد

"فین تک" و اقتصاد آزاد

اقتصاد آزاد هم فرصت ‌های شگرفی را ایجاد می کند و هم نیاز چشم‌گیر به راه‌حل‌های “فین تک” را افزایش می دهد. دلیل این امر آن است که معاملات مالی بیش از هر موضوع دیگری در اینترنت و بین ملت‌ ها در حال انجام است.

اقتصاد آزاد باعث می شود که شرکت ‌ها فروش، معاملات و تیم ‌های خود را به سرعت در مناطق جدید جهان گسترش دهند.

با این حال، اغلب هنگام پرداخت هزینه‌ ها بین مردم در ملل مختلف، ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، در آمریکای لاتین، فقط حدود (20 درصد) از مردم به کارت ‌های اعتباری بین المللی دسترسی دارند.

همچنین مقررات، مالیات و امنیت باید در هنگام پرداخت بین ملت‌ ها در نظر گرفته شوند. معنای این امر این است که دنیا به شرکت‌ های فن آوری مالی برای کمک به ایجاد راه‌  حل‌ هایی جهت همگام شدن با تقاضای روزافزون معاملات آنلاین، تلفن همراه و بین المللی نیاز دارد.

 

چشم انداز

چگونه آینده‌ی کار‌بر بر "فین‌تک" تأثیر می گذارد

افزایش تقاضا برای محصولات “فین‌تک” باعث ایجاد یک طوفان عمده در تعداد مشاغل موجود در این بخش شده است.

در حقیقت، تخمین زده شده که فقط در انگلیس (100.000 شغل) می تواند ایجاد شود و سرمایه‌ گذاری (8 میلیارد دلاری) تا سال 2020، در “فین تک” انجام می شود.

بسیاری از شرکت ‌ها قبلا جایگاه خود را در دنیای “فین تک” تثبیت کرده و به نام مورد اعتماد تبدیل شده اند. به عنوان مثال،”پی پال” و “استریپ” به طور گسترده مورد اعتماد هستند.

با این حال، آن ‌ها پاسخگوی جهان آزاد و جهانی نیستند. به عنوان مثال، این سرویس ‌ها هزینه ‌ی “مرزی” را دریافت می‌کنند که درصدی از معامله ‌ی پرداخت است که می ‌تواند از( 2 تا 4 درصد) باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله اخلاق فین تک را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *