پرداخت موبایل : (NFC)، QR کدها، درون برنامه ای ها و فراتر از آن ...

پرداخت موبایلی اصطلاحی گسترده است. همان طور که سیستم توسعه یافته است، فناوری های جدیدی برای تغییر نحوه ی عملکرد و معاملات فروشگاهی ما، بوجود آمده اند.

ادغامات جدید با قدیمی

برخی از فناوری‌های پرداخت در تلفن همراه ، بر اتصال دستگاه تلفن همراه به زیرساخت‌های پرداخت، متمرکز می‌باشد. (NFC) در این راه پیشرو است.

پس از یک شروع نامشخص، (NFC) به عنوان یک فناوری پیشرو در پرداخت، ظهور کرد. تقلید از کارت میزبان(HCE)،  از پیچیدگی بانک های خُرد که راه حل‌های پرداخت (NFC) را به کار می‌گیرند، کاسته و کاربران را قادر ساخت معاملات را بدون تماس با دستگاه تلفن همراه خود انجام دهند. سپس موقعیت (NFC) در داخل اکوسیستم، با راه اندازی سیستم عامل‌های مختلف پرداختی (OEM Pay) که همگی از این فناوری استفاده می‌کنند، تقویت می‌شود.

با بلوغ سیستم عامل‌های ( OEM Pay) و کیف پول‌های تلفن همراه، پرداخت‌های تلفن همراه با (NFC) برای طولانی مدت پشتیبانی شدند و (EMV) سیستم‌های زیرساختی بدون کاربر را توسعه دادند. روند اصلی رشد در آینده توجه و استفاده از راه حل‌های پوشیدنی است.

بلاگر

بلاگر

بازگشت QR کد

کیف پول‌های تلفن همراه

با این وجود چشمگیرترین رشد در پرداخت‌های تلفن همراه، (QR کد) بوده است. تا به امروز، این امر تا حد زیادی توسط چینی‌ها هدایت شده است. سیستم عامل‌های پرداخت مبتنی بر “QR کدهای علی پی” و ” وی چت” به عنوان پدیده‌های فرهنگی ظهور کرده‌اند که معاملات آن‌ها در سال 2016، نزدیک به (5/5 تریلیون دلار) بوده و اساساً باعث شده که پول نقد در مناطق شهری منسوخ شود.

موفقیت “QR کد” ها فقط به آسیا محدود نمی‌شود. در واقع، بزرگ‌ترین سیستم عامل‌های پرداخت تلفن همراه در سراسر جهان در استفاده از فناوری اسکن نوری مانند (QR کد) و بارکد، از جمله “والمارت” و “استارباکس” متحد هستند.

بنابراین خرده فروشان در سراسر جهان، در تلاشند تا از سادگی و انعطاف پذیری ارائه شده توسط (QR کد)ها در محل فروش استفاده کنند و با معرفی مشخصات اختصاصی ( QR کد) در (EMVCo) در سال 2017 قابلیت همکاری جهانی و افزایش امنیت، ارتقا یافت.

 

ایجاد تجربه های جدید خرید

پرداخت موبایل

نکته ی مهم این است که قدرت پرداخت موبایل نه تنها در ساده سازی فرایندهای پرداخت بلکه در ایجاد تجربه های جدید، پیشرفته و بدون نفوذ است.

پرداخت های ساده در درگاه پرداخت

هیچ کس دوست ندارد در صف منتظر بماند. برای خرده فروشان، از بین بردن اصطکاک برای افزایش تجربه ی مشتری مهم است. کیف پول های همراه شامل فناوری اسکن است و مصرف کنندگان را قادر می سازد تا هنگام خرید به راحتی وسایل خود را اسکن کنند. آن ها با یک خرید ساده درون برنامه ای در درگاه پرداخت قرار می‌گیرند و پرداخت خود را انجام می‌دهند.

با این کار دیگر نیازی به خرید و فروش سنتی، کاهش خطوط پرداخت و آزادسازی املاک و مستغلات با ارزش نیست.

 

امکان پرداخت نامرئی با بلوتوث کم انرژی(BLE)

یک گام فراتر از پرداخت‌های داخل درگاه، “پرداخت‌های نامرئی” است که نیازی به تعامل آگاهانه بین مصرف کننده و خرده فروش ندارد.

ادغام فناوری برای پرداخت‌های نامرئی بسیار پیچیده است و در این فضا نوآوری‌های قابل توجهی وجود دارد، زیرا طرح ها و افراد مختلف رویکردهای مختلف را کشف می‌کنند. چراغ های (BLE) برای پرداخت نامرئی در فروشگاه ضروری هستند، زیرا به خرده فروشان اجازه می‌دهد تا با برقراری ارتباط با دستگاه‌های متصل به خود، فعالیت مشتری را در فروشگاه کنترل کنند. در حالی که خرده فروشان به نوآوری پرداخت ها ادامه می‌دهند، (BLE) نقش مهمی را ایفا می‌کند.

 

توکن سازی : یکپارچه سازی امنیت پرداخت‌های تلفن همراه

صرف نظر از روش پرداخت استفاده شده، فناوری رمزگذاری عنصری اساسی برای انجام معاملات ایمن در تلفن همراه است. علامت پرداخت، جایگزین شماره حساب اصلی مشتری (PAN) با یک رمز پرداخت منحصر به فرد است که استفاده از آن محدود می‌باشد، به عنوان مثال برای یک دستگاه خاص، تاجر، نوع معامله یا کانال خاص وجود دارد. این به این معنی است که، توکن سازی می‌تواند به امنیت تراکنش‌های انجام شده از طریق کیف پول همراه در فناوری‌های مختلف پرداخت، اعم از (NFC)، (QR کد) یا (BLE) در فروشگاه کمک کند. همچنین با استفاده از اعتبار ذخیره شده، خطر و تاثیر تقلب در کارت را کاهش می‌دهد و امنیت پرداخت درون برنامه‌ای و تراکنش را افزایش می‌دهد.

هم زمان با ظهور و تکامل فناوری‌های پرداخت تلفن همراه، نحوه ی پرداخت در فروشگاه بی‌سابقه تنظیم می‌شود. ارتقاء تجارب ایمن، کلید ایجاد اعتماد به نفس در مصرف کننده و هدایت روشهای جدید پرداخت است. بنابراین رمزگذاری نقش قابل توجهی در گسترش سیستم پرداخت‌های تلفن همراه مهیا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *