اکوسیستم باز

اکوسیستم باز چیست و چه ارتباطی با فین‌تک دارد؟ بانک‌­ها و بازرگانان به دیواری به شکل فروشنده برخورد کرده ­اند. فقدان پایانه­‌های پرداخت باعث به وجود آمدن بانک‌­های ناکارآمد شده است که در حال حاضر فروشندگان سخت افزار به بانک­‌ها کمک کرده­‌اند تا قادر به ارائه‌ی دستگاه پرداخت متناسب با نیازهای مشتریان و تجار مدرن باشند. برای سال‌­ها هیچ راهی برای بانک‌ها و خریداران وجود نداشته است، اما اکنون یک ایده‌­ی پیشگام برای بازپرداخت نیرو به دست آن‌ها تنظیم شده است.

بلاگر

بلاگر

اکوسیستم باز چیست؟

“مایک کمرلینگ”، ارشد دفتر محصولات (AEVI)، در مورد چگونگی قرار دادن یک اکوسیستم باز، در بازار برنامه ­ها و خدمات ارزش افزوده‌، می­ گوید که بانک­‌ها را با ارائه‌ی راه ­حل­‌هایی فراتر از حد ساده و در ازای پرداخت مبلغی، به بازرگانان خود نزدیک می‌کند.

یک جریان قوی و متفاوت

نیا‌زهای بازرگانان سنتی در حال تغییر است و بانک­‌ها و متبحران باید بتوانند با آنها تغییر کنند. بازرگانان بیش از هر زمان دیگری تقاضا دارند، می‌خواهند هزینه‌های خود را کاهش دهند و کارایی بیشتری داشته باشند، در حالی که هنوز خدمات عالی مشتری و تجربه‌ی خرید منحصر به فرد ارائه می‌دهند. سال 2016، شاهد افزایش (42 درصدی)  پرداخت‌های تلفن همراه بود و برای این‌که بازرگانان کوچک بتوانند با غول‌های خرده فروش آنلاین مانند آمازون رقابت کنند، آنها باید بتوانند راه‌حل‌های پرداختی را که نیازهای متغیر مشتریان آنها را برآورده می ­کند ارائه دهند.

 

اکوسیستم باز چیست؟

با توجه به گرفتاری‌هایی که فروشندگان سخت­افزار در حال حاضر در بازار دارند، قیمت و مشخصات فنی تنها تفاوت آشکار هنگام انتخاب پایانه پرداخت است.  با این حال چندین شرکت تازه تاسیس “فین‌تک” در حال توسعه‌ی ابزارهای پرداخت جایگزین، در کنار راه‌حل­های کامل‌تر تجاری هستند که، فراتر از پرداخت برای کمک به پاسخگویی به خواسته ­های مشاغل کوچک است.

 

اکوسیستم باز

اکوسیستم باز چیست؟

حرکت به سمت اکوسیستم باز، تکامل منطقی بازار پرداخت است، زیرا متصدیان دولت به دنبال راهی برای همگام ­سازی با این تقاضاهای متغیر هستند.

بزرگ‌ترین دارایی این پلتفرم، پرداخت­های باز، ​​برنامه‌ها و خدمات (B2B)  با ارزش افزوده‌ی (VAAS) است که از طریق بازارهای سفارشی در دسترس بازرگانان قرار می­گیرد، دقیقاً مانند فروشگاه‌های “گوگل پِلی” یا “اَپ استور”.  (VAAS) به بانک‌ها امکان می­دهد راه‌حل‌های معاملاتی متناسب با نیازهای مدرن (SME) ارائه دهند، در حالی که آنها را تشویق می ­کند که از روش‌های پرداخت الکترونیکی استفاده کنند. تخمین زده می ­شود که تا سال 2017، (46 درصد) از کل سیستم‌های فروش در تلفن همراه باشد و برنامه­‌ها و خدمات، نقش اصلی را در روند معاملات بازی کنند.

رهبری قوی و تیم اصلی

رقابت ناعادلانه در فین‌تک

بانک‌ها قادر خواهند بود بسته‌های سفارشی کامل با گزینه‌های پرداخت چندگانه، طرح‌های وفاداری بصری و ابزارهای بی‌­پایان کسب و کار را ایجاد کنند که هر کدام برای ارائه‌ی انعطاف ­پذیری وگزینه‌های انتخاب بیشتر به بازرگانان طراحی شده­اند. با ترکیبی از برنامه‌ها و پایانه­های موبایل(POS)، بانک‌ها و متقاضیان می­توانند با ارائه‌ی راه‌­های ابتکاری به مشتریان کوچک، بازرگانانی که می ­توانند در یک فضای رقابتی فزاینده، به رقابت بپردازند را کنترل کنند، بدون این‌که فروشندگان، دیگر مجبور شوند سخت افزارها را کنترل کنند.

تغییری در راه است و اگر بانک‌ها و متقاضیان خرید و فروش شروع به همکاری با شرکت‌های “فین‌تک” کنند، می‌توانند راه‌­حل‌­‌های پرداخت جایگزین را ارائه دهند، این امر به آنها این امکان را می‌دهد که یک بار برای همیشه از بند فروشندگان سخت افزار جدا شوند و پیشگام جدیدی در مسیر صنعت شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *