سرمایه گذاران در آینده در "فین تک" به دنبال چه چیزی هستند؟

“شاون پوکرین” مدیر ارشد محصولات در “گلوبال پروسس سرویس” به تحقیق در رابطه با سرمایه گذاران در صنعت “فینتک” می پردازد.

آیا وقتی صحبت از “فینتک” می شود، سرمایه گذاران آن را ترجیح می دهند؟ به سختی می توان به طور قطعی گفت، اما اخیرا تحولاتی ایجاد شده که منافع سرمایه گذاران را تغییر می دهد.

اول از همه طبق تحقیقات “اینویت فاینانس”، سرمایه گذاری در “فینتک” انگلیس در سال 2020 در مقایسه با سال 2019، حدود 39 درصددکاهش یافته است. در نیمه اول سال2020  حدود 1.8 میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر در 167 استارت آپ سرمایه گذاری شده، در مقایسه با نیمه اول سال  2019 که 3 میلیارد دلاردر 263 استارت آپ سرمایه گذاری شده است.

با این حال لازم به ذکر است که سرمایه گذاری 1.8 میلیارد دلاریدر “فینتک” انگلیس، در اوایل سال 2020 هنوز 22 درصد افزایش نسبت به نیمه دوم سال 2019 داشته، در حالی که بودجه کل 1.5 میلیارد دلار بوده است. بنابراین همه ی نشانه ها حاکی از آن است که سرمایه گذاران در بقیه‌ی سال افزایش چشمگیری در سرمایه گذاری‌های خود خواهند داشت.

به نظر می‌رسد تمایل فعلی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در “فینتک” بالغ تر و در مرحله بعد است: بیش از نیمی از 1.8 میلیارد دلار صرف پنج شرکت شد:

“ریوولت”، “چک اوت.کام”، آن فیدو”، “استارلینگ بانک” و دستگاه تفکر. شاید این عدم اطمینان اقتصادی، در مورد بحران “کوید 19” باشد که مخترعان را به سمت شرط بندی امن تر سوق می دهد، اما آن چه که ما به عنوان یک واقعیت می دانیم این است که فناوری های مرحله اولیه فقط 8 درصد از کل سرمایه گذاری ها را تشکیل می دهد.

آیا پوشش نقره ای وجود دارد؟ بحران ویروس کرونا به سرعت دیجیتالی کردن خدمات مالی را تسریع کرده است.

بلاگر

بلاگر

فینتک چیست؟

محدودیت های قرنطینه، افرادی که قبلا در برابر خدمات مالی دیجیتال مقاومت داشتند را تشویق می کند. این مرحله برای رونق و ارائه ی پیشنهادات متناسب با تقاضای مصرف کننده فراهم شده است. برای ارتباط با سرمایه گذاران دروغین، “فینتک‌ها” باید ویژگی های خاصی را نشان دهند که آن ها را از سایر شرکت ها متمایز کند.

بنابراین چهار موردی که سرمایه گذاران در “فینتک” بزرگ بعدی به دنبال آن هستند چیست؟

یک جریان قوی و متفاوت

بازار “فین تک” شلوغ و پر از نوآوران بالغ است که استاندارد بالایی را برای بقیه ایجاد می کنند. در مقابل، متأسفانه “به چالش کشیدن کارگران” دیگر یک (USP) نیست.

سرمایه گذاران برای جلب توجه باید به یک نیاز فوری بازار بپردازند که هیچ کس دیگری آن را حل نمی کند. با این پیشنهاد نه تنها به راحتی مطرح می شوند و در بازار حمایت می شوند، بلکه ارزش پیگیری پیدا می کنند.

در نهایت سرمایه گذاران این سوال را می پرسند: چرا شما؟ چه کاری می کنید تا منحصر به فرد باشید؟ چه کاری هست که فقط و فقط شما می توانید انجام دهید؟ همچنین مهم است که وقتی پیشنهادتان را ارائه دادید چقدر قابل دفاع کردن است؟ برگ برنده ی شما چیست؟ وقتی این حق را به دست آوردید یعنی می توانید با سرمایه گذاران روبه رو شوید؟ “فین تک نیشن” برای تقویت “فین تک” انگلستان متعهد می شود. “فینتک” تعهد می کند که با تقویت همکاری بین بانک های انگلیس و “فینتک“، انگلیس را در حفظ موقعیت خود به عنوان رهبر جهانی “فین تک” پشتیبانی کند.

راهی به سوی سودآوری یا خروج

فین تک

با توجه به اخبار اخیر پیرامون نتایج مالی بسیاری از بانک های بزرگ رقیب و این که چگونه آن ها مسیر سودآوری را برای رقیبان نشان می دهند و این کار لزوما ساده و آسان نیست، پس این یک نکته کاملا مرتبط است.

در شرایط فعلی یک “فین تک” جذاب باید بتواند برنامه ای بلند مدت و مشخص برای ماندگاری تجارت مالی را نشان دهد. راه های مختلفی برای سرمایه گذاران وجود دارد تا بازده خود، چه فروش تجاری و چه (IPO) را مشاهده کنند، اما اصول دستیابی به نتیجه موفقیت آمیز معمولا یکسان هستند. اگر بتوانید نشان دهید چگونه می توانید دوره ای را برای جذب و خدمت به مشتریان خود با هزینه کمتری تهیه کنید در مسیر ارزیابی بعدی قرار خواهد گرفت، مهم نیست که نتیجه آن چگونه می شود.

هدف هرچه باشد شما برای جاه طلبی های خود به برنامه ای نیاز دارید. شما باید درک درستی از این موضوع ایجاد کنید که ساخت یک “فین تک” مقیاس پذیر و پایدار، به سرمایه ی قابل توجهی نیاز دارد، شما باید برای درآمدزایی در افراد، شرکا و فناوری مناسب، سرمایه گذاری کنید.

توسعه ی خدمات رقابتی، جذب مشتری و مهم تر از همه، نظارت بر هزینه ی پیشنهادهای شما، نیاز به سخت کوشی و توانایی سازگاری با نیازهای مشتری دارد.

 

رهبری قوی و تیم اصلی

در نهایت ایجاد روابط صحیح و مقیاس بندی درست باعث اطمینان از سرمایه گذاری می شود و همچنین داشتن افراد مناسب برای کار مهم است. به همین دلیل یک تیم عالی بسیار تاثیرگذار است.

یک تیم عالی به معنای دارا بودن بسیاری از موارد است: رهبری قوی با قدرت ساخت چشم اندازی انقلابی و مبتکرانه و مهارت و تخصص لازم برای تبدیل این چشم انداز به واقعیت، تجربه ی عبور از مشکلات و فرصت هایی که با آن روبرو خواهید شد و سرانجام، جاه طلبی و عزم راسخ برای موفقیت در کسب و کار لازم است.

ایجاد تیم مناسب با کیفیت مناسب اغلب سرمایه گذاران را متقاعد می کند که پول خود را در جای مناسب قرار داده اند.

 

مشارکت درست

مشارکت با سازمان های مناسب می تواند به شما امکان دسترسی استراتژیک به راه حل هایی را بدهد که به شما کمک می کند تا پیشنهاد خود را عملی بسازید و مقیاس بندی کنید. تخصص و تجربه ی آن ها اغلب بسیار ارزشمند است. بسیاری از شرکا سال ها در بازی بوده اند و ممکن است مشکلاتی را که شاید برای اولین بار با آن روبرو خواهید شد  را قبلا حل کرده باشند.

از دید یک سرمایه گذار، این که بتواند با شرکای معتبر و فناوری اثبات شده کار کند به ایجاد اعتماد به نفس کمک می کند. این نشان می دهد که یک سرمایه گذاری کم خطرتری دارید و به سرمایه گذاری آن شرکت های موفق احترام می گذارید و قصد دارید از پول آن ها برای ساختن ارزش واقعی استفاده کنید.

 

سرمایه گذاری "فین تک" نمرده است

فین‌تک و مشتری

پس از این تلنگر اخیر، ما انتظار داریم که میزان سرمایه گذاری در “فین تک” هم چنان ادامه داشته باشد، حداقل در رابطه با سایر صنایع ادامه دار باشد. اما از این واقعیت که سرمایه گذاران بیش از گذشته به دنبال آزمایش استرس برای سرمایه گذاری های خود هستند، نمی توان اجتناب کرد. 

فین تک” با ایجاد یک پیشنهاد متمایز، برنامه ریزی یک مسیر مشخص برای سودآوری، ایجاد یک تیم قدرتمند و یافتن شرکای مناسب و با اطمینان از بودجه مورد نیاز برای تحقق بخشیدن به چشم انداز کلان خود در تلاش است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *